PPM_baner.png

Студентска секција

  1. Предавања и радионице
    Организација редовних предавања и интерактивних радионица о актуелним темама из области пољопривредног прехрамбеног машинства. Ови догађаји могу бити отворени за све заинтересоване студенте.

    ПРИМЕЊЕНО МАШИНСТВО У ПЧЕЛАРСТВУ

    Предавања и радионице на тему примењеног машинства у пчеларству веома су популарни код студената свих нивоа студија. У оквиру активности на ову укључени су и професори са других факултета, међу којима истичемо сарадњу са др Небојшом Недићем, професором Пчеларства на Пољопривредном факултету у Београду.

    Катедра је такође и учесник COST пројекта CA22105 који се бави проблемима утицаја климатских промена на пчелињу популацију. Пројекат је препознат под акронимом BeSafeBeeHoney.

    У оквиру активности које спроводимо указује се прилика да студенти различитих година студија искажу своје идеје и покажу иницијативу за иновације и другачије начине размишљања, као и да у раду у групи са колегама сазнају како је бити део истраживачког тима и какав значај истраживачки рад има за дату област и друштво уопште.

    Поред дигитализације, која у ову област продире невероватном брзином, студенти се између осталог баве анализом и израдом разних прототипа кошница применом 3D штампе, развијају аквизиције за мониторинг развоја пчелињег друштва у кошници и поступке и машине за манипулацију и чување меда и пчелињих производа.
    bee


  2. Посете пољопривредним газдинствима и фабрикама
    Организовање теренских посета пољопривредним газдинствима, фабрикама и постројењима како би студенти имали прилику да стекну практично искуство и боље разумеју процесе у индустрији.

  3. Пројекти и истраживања
    Подстицање студената да се укључе у истраживачке пројекте или самостална истраживања која се баве иновацијама, унапређењем технологија или решавањем конкретних проблема у области пољопривредног прехрамбеног машинства.

  4. Конференције и симпозијуми
    Промовисање учешћа студената на релевантним националним и међународним конференцијама и симпозијумима како би им се пружила прилика да представе своје радове, чују нове идеје и повежу се са стручњацима из индустрије.

  5. Обуке и курсеви
    Организација обука и курсева о специфичним вештинама и технологијама које су релевантне за пољопривредно прехрамбено машинство, као што су управљање производњом, дизајнирање машинских система, или примена информационих технологија у пољопривреди.

  6. Такмичења
    Подстицање учешћа студената на такмичењима из области пољопривредног прехрамбеног машинства, како локално, тако и интернационално, како би се развијале њихове вештине и креативност.

  7. Сарадња са индустријом
    Успостављање сарадње са компанијама и организацијама из индустрије како би се омогућила пракса, стицање практичних вештина и запошљавање након завршетка студија.

  8. Друштвене активности
    Организовање различитих друштвених догађаја као што су спортски турнири, излети, волонтерске акције или тематски забавни догађаји како би се изградила заједничка атмосфера и подстакла међусобна повезаност студената.

  9. Онлине платформе и ресурси
    Обезбеђивање онлине платформи, форума или група за дискусију где студенти могу размењивати идеје, информације и ресурсе, као и приступити корисним материјалима из области пољопривредног прехрамбеног машинства.

  10. Промоција струке
    Активности усмерене ка промоцији пољопривредног прехрамбеног машинства као перспективне каријере, укључујући кампање, радионице за средњошколце и промоцију на друштвеним мрежама.